Netradiční hodina lektvarů

4. prosince 2011 v 11:21 |  Netradiční hodina lektvarů
Autor: Styx
Postavy: Severus Snape a jeho třída


Poznámka: vtip, volně zpracovaný na postavy Snapea a Pottera

Hodina lektvarů.
Ve třídě je tak hrobové ticho, že je slyšet kručení Ronova hladového žaludku. Profesor Snape se pomalu prochází mezi lavicemi a každému, koho míjí, věnuje svůj paralyzující pohled. Garnettová ve třetí lavici preventivně omdlí dřív, než k ní profesor vůbec dojde. Snape to přejde bez povšimnutí. Pak se otočí na podpatku a rychlým krokem přejde před katedru, kde předvede před třídou svoji obávanou otočku, až mu pár mastných pramenů vlasů spadne do očí.
"Připomínám," promluví autoritativním hlasem, "že zítra je termín konání závěrečné písemky. Zdůrazňuji důležitost tohoto testu a fakt, že omluvou nepřítomnosti je pouze neschopenka nebo vlastní úmrtí."
V poslední lavici se přihlásí Potter se svojí inteligentní poznámkou. "A co extrémní sexuální vyčerpání?"
Třída se složí smíchy. Snape si s kamennou tváří počká, až se studenti zase uklidní a když je opět ticho, s ledovým klidem odpoví. "V tom případě se, Pottere, budete muset rychle naučit psát levou rukou."
Třída opět vybuchne v řev. Profesor nechá studenty smát se dosyta, aby ne, když se smějí Potterovi. Zase se mu povedlo utřít ho jako špinavou podlahu.

KONEC
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kami | Web | 4. prosince 2011 v 12:06 | Reagovat

Tak po prvé sa mi páčilo Ronovo škŕkanie v bruchu, cez školu je to občas fakt u niekoho počuť. :D Po druhé je Severus strašidelný a iný ani nemôže byť. To sa mi páčilo, rovnako, ako aj poznámočka oboch postáv, ale pre údernosť Severusovej výpovede by som ostala pri nej a nepokračovala opisom, ale neviem, ako ti to vychádzalo so slovíčkami. Ale inak vydarené. :)

2 Zuzana | 5. prosince 2011 v 15:04 | Reagovat

Severus je úplne najlepšííííí. Arogantný Potter to dostal aj s úrokmi :D
Dokonalé.

3 Effy | 11. prosince 2011 v 20:17 | Reagovat

nechci rýpat, ale myslím, že mi to připomnělo jednu scénu z Kameňáku. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.