Pravdivé lži

23. května 2010 v 11:44 |  Pravdivé lži
I Mistr lektvarů se jednou sekne.

Autor: Styx
Postavy: Severus Snape/Lord Voldemort
Poznámka: drabble
s
"Přikázal jsem ti, abys připravil lektvar, který toho starocha pomalu rozežere zevnitř zaživa!" syknou ze stínu hadí ústa. "Abys ho přinutil dobrovolně to pít, aby nic netušil a důvěřoval mu!"
"Splnil jsem váš příkaz, pane," řekne pevným hlasem klečící muž. "Namíchal jsem ten lektvar a přesvědčil Brumbála, že mu vyléčí zraněnou ruku. Plně mi důvěřuje. Už měsíc jej pravidelně užívá a v současné době budou jeho vnitřnosti už ve stavu, připomínajícím dušené ledvinky."
Z jeho pravdivých lží by se dala postavit mohyla. Soustředí myšlenky na vražednou kletbu, pomalu prostupující ze zčernalé Albusovy ruky do celého těla. "Je jen otázkou času, kdy bude po něm." Zmlkne a skloní pokorně hlavu.
"Tento... lektvar?" V ledových prstech se zaleskne flakónek s jantarovou tekutinou.
Snape zvedne hlavu a temné oči spočinou na známé lahvičce. "Můj pane..." šeptne přiškrceně, "jak jste se k němu-"
"Nejsi jediný můj špeh ve službách toho ubohého starce!" zasyčí zlověstný hlas. "Víš, co je zajímavé, Severusi? Že tohle..." přistrčí mu flakónek před oči, "je obyčejný zažívací lektvar. A ty se přece nikdy nespleteš."
Snapeův pohled zachytí štíhlé prsty, svírající rukojeť hůlky, uhlové oči se hrůzou rozšíří a setkají s planoucími. Mozkem se mihne poslední sžíravá myšlenka.
Kde jsem udělal chybu?
"Zradu neodpouštím, drahý příteli!"
Sálem zahřmí dvě krutá slova a pobledlou tvář osvítí smaragdový blesk.

KONEC
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.